Muzyka Serc
poland germany united kingdom cech
wspolpraca
Strona internetowa została zrealizowana przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Norweskiego mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Komponent "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie"
KMP 6 II - Vladimir Catana (kontratenor) - koncert - spotkanie
Koncert spotkanie z Vladimirem Catana, rumuńskim kontratenorem.
Będzie to spotkanie z artystą, połączone z mini koncertem. Vladimir Catana zaśpiewa w kilku językach covery przebojów.
Zapraszam w piątek, 6 II 2015 na godz. 19:30 do Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze - Cieplicach, ul. Cieplicka 11A.
Znakomity, ciepły głos, zmieniający wyobrażenia o męskim śpiewie.
Serdecznie zapraszam. A.G.

W 2011 roku Vladimir Catana otrzymał Nagrodę Specjalną „VIP” dla najlepszego głosu kontratenor w Europie!

Koncert biletowany.Sponsorami koncertu są nasi słuchacze.wstęp 20 zł (przed koncertem)
rezerwacja 15 zł (do godz. 15-ej w dniu koncertu)

info i rezerwacja: 502212638


Notka biograficzna:
Władimir Catana miał swój pierwszy kontakt z muzyką, gdy miał 8 lat. W tym wieku, rozpoczął naukę gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej w Bukareszcie nr 3. Później, w wieku 12 lat zaczął studiować także na fortepianie. Rok później odkrył swój głos, śpiewając znane piosenki Demisa Roussosa i artystów takich jak Céline Dion, czy Barbra Streisand. Zaczął brać lekcje Canto w klubie dla dzieci, a jego miłość do śpiewania rosła każdego dnia. Później został kompozytorem dla dzieci z Klubu, a wiele jego piosenek było transmitowanych w telewizji i radio.

Mimo woli jego rodziców, by studiował informatykę i stał się programistą, kontynuował naukę muzyki w liceum z profilem "intensywnie informatycznym". W 2005 roku został przyjęty na Uniwersytet Władimira w Bukareszcie na Wydział Informatyczny. Tymczasem, on przygotował się do egzaminu canto do Konserwatorium. Bez wcześniejszego klasycznego szkolenia canto, został przyjęty do Konserwatorium w Bukareszcie w 2006 roku. Porzucił Wydział Informatyki i poświęcił swoje życie całkowicie muzyce!

W kolejnych latach, studiował canto z międzynarodowej sławy, sopranem koloraturowym - Silvia Voinea. Występował na koncertach, a także brał udział w Wokalnych konkursach. Otrzymał 1. nagrodę Konkursie Wokalnym "Paul Constantinescu", 1. nagroda w "Bezimienne Gwiazdy", 2 nagroda w Międzynarodowym Konkursie Franza Schuberta i nagrodę za najlepsze wykonanie kompozycji Schuberta,
2 nagrodę w Konkursie Rumuńskich Romansów oraz Nagrodę Doskonałości w Konkurs Śpiewu Klasycznego (prowadzony przez słynną gwiazdę opery Mariana Nicolesco).
W 2011 roku otrzymał Nagrodę Specjalną „VIP” dla najlepszego głosu kontratenor w Europie!
Jego repertuar obejmuje utwory z różnych gatunków, w ponad 10 językach, w tym: angielskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, polskim, niemieckim, a nawet Maorysów.
W obecnej chwili pracuje nad oryginalnymi utworami. Planuje wydanie swojej pierwszej oryginalnej płyty w najbliższej przyszłości

Galeria


Komentarze

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: