Muzyka Serc
poland germany united kingdom cech
wspolpraca
Strona internetowa została zrealizowana przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Norweskiego mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Komponent "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie"
22 X 2016 - "O czym pani marzy" - koncert zespołu "Sklep z ptasimi piórami"
Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Jego twórcą jest Ryszard Leoszewski – kompozytor, piosenkarz, pedagog, jedna z najciekawszych postaci na mapie kulturalnej Szczecina. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą, która dzięki grupie odkrywa niepowtarzalną atmosferę spotkania z żywą muzyką i mądrymi tekstami. Niezwykłymi wydarzeniami dla Sklepu były między innymi: występ z wybitnym wokalistą - Bobbym McFerrinem i recital w Studiu Koncertowym III Programu Polskiego Radia.

Obecny skład zespołu:
Ryszard Leoszewski – gitara, śpiew
Mariusz Smoliński – piano
Krzysztof Ciesielski – kontrabas
Lech Grochala – perkusja

* * *
Więź sentymentalna ze Sklepem łączy mnie od krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki w 1981 roku. Cieszę się, że przez te lata przetrwały nie tylko wspomnienia, ale również witalność i radość zespołu w spotkaniach z publicznością. Sklep z Ptasimi Piórami jest zespołem uśmiechniętym, nawet, gdy jest głęboko refleksyjny.
(Janusz Deblessem – redaktor radiowej Trójki)


To najprzyjemniejsze brzmienia moich studenckich lat. To sklep, do którego dziś jestem gotów stać w kolejce. „...Jeśli istnieje ktoś, kto zsyła sny...”, niech mnie przeniesie w tamten czas.”
(Henryk Sawka – satyryk)

www.sklepzpp.pl

22 X 2016, sobota, godz. 19:00 - Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze - Cieplicach, Park Zdrojowy 1

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie teatru.


Koncert odbywa się w ramach akcji "Dolny Śląsk za pół ceny" - (21-23 X 2016 r.)

Rezerwacja biletów - Biuro Promocji i Organizacji Widowni
tel.: 75 755 76 90
tel. kom.: 512 219 907
teatr.jgora.pl
lub
Fundacja : tel. kom.: 502 212 638


Komentarze

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: