Muzyka Serc
poland germany united kingdom cech
wspolpraca
Strona internetowa została zrealizowana przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Norweskiego mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Komponent "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie"
Galeria Szans - wernisaż wystawy "Pejzaż zatrzymany" grupy "π-art" - 26 V 2017
"Galeria Szans" naszej Fundacji zaprasza na wernisaż wystawy "Pejzaż zatrzymany" w piątek 26 V 2017 r. do Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach Śl. Zdr. na godz. 17:30.

Grupa "π-art" zawiązała się w lutym 2014 roku. Pierwotnym pomysłem było założenie Klubu Miłośników Sztuki. Pierwsi członkowie (15 osób) zdecydowali jednak, że to zbyt statyczna forma. Szybko podjęto decyzję, że zaistniejemy jako Grupa Artystyczna żeby wspólnie działać artystycznie, prezentować swoje prace i mobilizować się wzajemnie do tworzenia. Pomysłodawcą połączenia ze sobą okolicznych twórców był Andrzej Woźniak, który jest w grupie od jej początku.
Kolejnym punktem było wymyślenie nazwy dla Grupy i stworzenie loga. Metodą głosowania przeszła nazwa "Pi-art". "Pi"- jako liczba nieskończona i tajemnicza - jak sama sztuka i jako początek nazwy Piechowice - miejsca, w którym grupa powstała i ma swoją siedzibę.
Grupa Artystyczna "Pi-art" zrzesza osoby zajmujące się różnymi dziedzinami sztuki ( malarstwo, fotografia, rzeźba, witraż ). Członkowie to osoby zarówno z wyższym lub średnim wykształceniem artystycznym jak i amatorzy. Częściowo uczestnicy zajęć plastycznych w Piechowickim Domu Kultury i Jeleniogórskim Centrum Kultury. Mieszkańcy Piechowic, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Karpacza i okolic.
Pierwsze spotkania integracyjne szybko połączyły ludzi w grono przyjaciół. Grupę osób, które chętnie mobilizują się do różnych przedsięwzięć artystycznych. Wspólnie szukamy tematów do malowania, wspólnie szukamy miejsc wystawienniczych i możliwości prezentowania naszych prac. Organizujemy we własnym gronie warsztaty artystyczne i prelekcje związane tematycznie ze sztuką. Bierzemy udział we wspólnych plenerach. Grupa"Pi-art" jest grupą otwartą. Do grupy może zapisać się każdy kto czuje się twórcą, kto chciałby uczestniczyć we wspólnych przedsięwzięciach. Prezentować swoje prace i dzielić swoją pasję z innymi. Zapewniamy przyjazną atmosferę i swobodę wypowiedzi artystycznej. !
Szefową i prezesem grupy jest mgr sztuki Emanuela Czujowska
Na dzień dzisiejszy grupa liczy 35 członków.