Muzyka Serc
poland germany united kingdom cech
wspolpraca
Strona internetowa została zrealizowana przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Norweskiego mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Komponent "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie"
Galeria Szans - recenzja Katarzyna Suchta (27-29 VIII 2010 otwarcie)
W piątek 27 sierpnia 2010 r. dzięki staraniom kilkudziesięciu osób zrzeszonych w fundacji "Karkonosze - Muzyka Serc" dokonano uroczystego otwarcia "Galerii Szans", które to zapoczątkował wspólny wernisaż Katarzyny Suchty i Katarzyny Gorczycy "Katarynki vol.II". Obie są mieszkankami Karkonoszy. Obie czerpią inspirację z natury. Każda jednak buduje rzeczywistość malarską w swój własny niepowtarzalny sposób, odkrywając przy tym to co dzikie i nie przeniknione w ich naturalnym środowisku.
Bardzo interesujący okazał się kontrast pomiędzy spokojnym, delikatnym i świeżym malarstwem Katarzyny Suchty a ciężkim a jednocześnie bardzo ekspresyjnym stylem drugiej artystki. Ciekawy klimat, ciepło ludzi tworzących to miejsce, doskonałe wino sprawiają, że ma się ochotę zaglądać tu częściej, z niecierpliwością czekając na kolejne atrakcje.
Oprawę muzyczną tego wieczoru zapewniło duo "JAK Amadeusz" to jest - Państwo Urszula i Andrzej Gniewek grający na skrzypcach. Był to czas na chwilę marzeń, wyciszenia zwrotu ku sobie i własnej duszy...
Po chwili na dworze zapanował mrok, słychać delikatny dźwięk dzwonów, gdzieś z oddali dobiegał do nas dźwięk Irlandzkiej muzyki a powietrze przecinała gorąca fala ognia. Żywiołu, który został okiełznany przez Katarzynę Gorczycę. I tu, podobnie jak w malarstwie pokazuje niezwykłą siłę, sprawność, ekspresję. Pokaz tańca z ogniem wywołuje na widzach niezwykłe wrażenie. Jak zahipnotyzowani tańczą i klaskają w rytm muzyki. Aż trudno uwierzyć że po chwili, wszystko się kończy, powietrze staje się chłodne jak poprzednio a burza oklasków sygnalizuje koniec pokazu.
Kolejny dzień 28 sierpnia przynosi ze sobą nowe atrakcje, tym razem przenosimy się w świat dalekiego wschodu a konkretnie przenosi nas w niego Jadwiga Sobieszczuk wykonując Taniec Brzucha. Ciekawe aranżacje, wyczucie rytmu pozwoliły gościom wczuć się w niecodzienny orientalny klimat. Po występie Jadwigi S. można było podziwiać młodą 14 - letnią artystkę ze Żmigrodu - Klarę Rudzką, która zaprezentowała nam swój talent taneczny i wokalny w utworach polskich artystów oraz Michael'a Jackson'a.
Nie był to jednak koniec niespodzianek, ponieważ w niedzielę 29 sierpnia odbyła się prezentacja ubrań oraz biżuterii autorskiej Anny Damszel - Ciołek oraz Krystyny Lemiesz, uświetniona daniami z kwiatów Danuty Tomalak oraz domowymi przysmakami szarocińskich Gospodyń - Teresy Lach i Anny Potoczak. Naturalne lniane tkaniny, połączone z pejzażowym malarstwem oraz biżuterią wykonaną ze szlachetnych agatów oraz czystego srebra stworzyły niezwykły klimat, naturalny i piękny.
Trudno nie zauważyć że otwarcie Galerii Szans, stało się naprawdę wielkim wydarzeniem. Skupia ona wokół siebie ludzi zaangażowanych w życie kulturalne Jeleniej Góry ale także masę artystów, z których każdy tworzy coś nowego, niepowtarzalnego. Nie coś o czym się myśli.... Ale coś o czym się nie zapomina.
Katarzyna Suchta